14 Şubat 2014 Cuma

GÜL İLE SUYUN HİKAYESİ

    
      Günün birinde bir gülle su karsilasir ve arkadas olurlar. Ilk önceleri arkadaslik olarak devam eder bu durum. Tabiki zaman lazimdır birbirini tanimak icin. Gel zaman git zaman gül o kadar mutlu olur ki bu arkadasliktan ve birlikteliktenmutluluktan ici icine sigmaz artik ve anlar ki suya asik olmustur. Hayatinda ilk kez asik olan gül burcu burcu acar ve etrafa kokular sacar. Suya dönüp der ki birgün sevgili su seni sevdigim icin böylesine degistim actim ve etrafa kokular sactim yalnizca seni sevdim diye.

    Öyle zaman gelir ki artik su da icinde güle karsi birseyler hisetmeye baslar. Zanneder ki güle asik oldum. Günler ve aylar birbirini kovalar ve gülü sevdigini zanneden suartik eskisi kadar ilgilenmez gül ile. Gül ise "acaba su beni artik sevmiyor mu" diye düsünmeye baslar. Cünkü suyun kendisine olan bu ilgisizligi onu üzmeye baslamıstir. Icin icin bu soruyu sorar kendine. 
 

    Birgün gül suya der ki  biliyormusun ben seni cok seviyorum. Su bende seni seviyorum der. Aradan zaman gecer ve gül yine suya seni seviyorum der. Su siradan bir ifadeyle "ben de" der. ama gül bu sözde sevgiyi hissedemez. Bu siradanlasma gittikce sürer ama gül sabirla hep "seni cok seviyorum " der suya. Ama artik öyle bir duruma gelir ki gül etrafa o güzel kokuyu sacamaz ve burcu burcu acan dalları solmaya yüz tutar. Kendini toparlar ve son kez suya "biliyormusun seni hala cok seviyorum" der göz yaslari icerisinde. Su da ona döner ve yine o bildik ironik ve umursamaz edası ile "üff söyledim ya ben de seni seviyorum diye" der.
Gün gelir gül yataklara düser. Cok hastalanmistir gülrengi solmus cehresi sararmistir gülün. Yataklardadir artik. Su ise basinda bekler gülün yardimci olabilmek icin onu cok seven ve sevdigini her firsatta söyleyen sevgili dostuna. Ama bellidir ki artik gül ölecektir. Ve son kez zorlukla basini döndürerek suya der ki " biliyormusun seni ben gercekten seviyorum ve senin bilemedigin kadar sevdim üstelik"Cok hüzünlenir su bu durum karsisinda ve son care olarak bir doktor cagirir. Nedir sorun diye doktor'a sorar. Doktor muayene eder gülü. 

Muayeneden sonra söyle der :
"Hastanin durumu ümitsiz artik elimizden birsey gelmez"
Su merak eder kendisini bu kadar cok seven gülün ölümüne sebep olan hastalik nedir diye ve sorar doktora 
"hastaligi nedir ki sevgili dostumun" diye. 
Doktor söyle bir bakar suya ve der ki
"Gülün bir hastaligi yok dostum hic dikkat etmemissin galiba sevgili dostuna bu gül sadece susuz kalmisölümü onun icin der"
ve anlar ki su artik sevgiliye sadece seni seviyorum demek yetmemektedir. ama artik cok gectir.

2 yorum:

Osman Semerci dedi ki...

Güzel bir hikaye... Bazen hislerimize tercüman olduklarından onlarla anlatırız derdimizi... Alla hepimize sabır versin, derdimizi, ateşten gül bahçesşne çevirsin inşallah...

Nil'in Melikesi dedi ki...

osman semerci: Aminn